Badania lekarskie czynniki

Seksuolog - pierwsze zajście w jego gabinecie zazwyczaj prezentuje się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie opinii o wizycie może tworzyć zgubne skutki. Wiele kobiet cierpiących na zaburzenia powiązane z działaniem seksualnym odwleka w porządku poradę u lekarza, częstokroć zwlekając z ostatnim nawet wiele lat. Niestety istnieje toż słuszne rozwiązanie, skoro nie dość, iż nie rozwiązuje problemu, zatem w dodatku może zrobić eskalację dysfunkcji. W sferze seksuologii znajdują się zatem wszelkie aspekty skojarzone z płciowością mężczyzny w dziedzinie fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej świadomości i emocjonalności. Seksuolodzy w wielkim mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie od ręki, wystarczy tylko zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości fizycznej lub zmagania powiązane spośród jej pomocą ze części środowiska społecznego, to najnormalniejsze zmartwienia pacjentów komunikujących się do seksuologa. Dyskomfort związany z komplikacjami dotyczącymi życia osobistego miewa diametralny wpływ na domową egzystencję, a nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w mediach, większość ludzi nadal wstydzi się otwarcie rozmawiać na fakty połączone z naturalną seksualnością. Spośród tegoż względu mnóstwo osób odpowiada w milczeniu z powodu licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem przedstawia się więc możliwością do zmierzenia się z bliskimi najbardziej intensywnymi problemami oraz pozwala ich pozytywne rozwiązanie. Bez względu na ważną specjalizację danego seksuologa (albo toż psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba wyszkolić się psychicznie do dania szczegółowego wywiadu. Jego pędem jest prawdopodobnie najbardziej uniwersalne zrozumienie przez specjalistę martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym wszelkie aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, przeszłych i ważnych związków intymnych, orientacji seksualnej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu uważania na problem seksu oraz dotychczasowych wydarzeń w niniejszej spraw.

Należy sobie uświadomić, że jako pacjent masz obowiązek oczekiwać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze karty lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji głowy i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia zrozumiałych dla Ciebie informacji. Dalszym etapem diagnozy seksuologa następującym po wywiadzie będzie badanie somatyczne wykonane przez eksperta z powierzchni pokrewnej (tj. ginekolog w sukcesie osób bądź urolog w wypadku mężczyzn), aczkolwiek możliwe jest również badanie psychologiczne, polegające na uzupełnieniu odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może i zasugerować skierowanie do wykonania badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy odpowiedzieć sobie sprawę, iż pragnienia seksualne chodzą do grup potrzeb fizjologicznych, natomiast ich zaspokojenie jest drinku z obowiązujących elementów nadającym życiu sens.